iPad traci rynek przez… iPhone’a 4S

Największym zagrożeniem dla iPada wydaje się być Kindle Fire i faktycznie, według iSuppli, zdobył on 14 procent rynku tabletów. Potencjalnych klientów Apple'a rozproszyło jednak co innego.
Wyniki sprzedaży tabletów

Wyniki sprzedaży tabletów

iPad wciąż kontroluje 57 procent rynku tabletów, odnotował jednak spadek w porównaniu do trzeciego kwartału ubiegłego roku, w którym to kontrolował 64 procent rynku. Jednak według badań iSuppli, Kindle Fire, mimo iż to niemały sukces Amazona, nie odciągnął klientów od iPada. Zrobił to iPhone 4S.

iSuppli też ostrożnie odnosi się do sukcesu samego Kindle Fire. Uważa, że jego sukces będzie zależał od tego, w jaki sposób Amazon będzie kontynuował wdrażanie nowych usług dla swojego czytnika. Co więcej, iSuppli widzi duże zagrożenie dla konkurencji Apple’a w postaci iPada 3, który ma się pojawić lada moment. Biorąc pod uwagę dotychczasowe sukcesy Apple’a, ciężko się nie zgodzić…

0
Źródło: CNNMoney
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.