Magnolia Pictures walczy z Internetem

W myśl ustawy DMCA, każda witryna internetowa musi usunąć wpis naruszający prawa autorskie danego podmiotu, na jego żądanie. W przeciwnym razie grozi jej pozew sądowy. Twitter przestrzega prawa. Ale też dzieli się statystykami.

Statystyki Twittera dotyczące DMCA

Statystyki Twittera dotyczące DMCA

W przeciągu całego ubiegłego roku, Magnolia Pictures wysłało do Twittera 1466 żądań o usunięcie treści naruszających jego własność intelektualną. To znaczna część wszystkich 4410 żądań od wszystkich podmiotów. Twitter, jak każda witryna, musi takie wnioski rozpatrywać. W przeciwnym razie właściciel praw autorskich może przenieść sprawę do sądu.

Magnolia Pictures polega na niewielkiej, brytyjskiej firmie Web Sheriff, która specjalizuje się w monitorowaniu Internetu w poszukiwaniu naruszania praw autorskich. Jak twierdzi John Giacobbi, założyciel Web Sheriff, współpraca z Twitterem jest bardzo trudna, gdyż, jak twierdzi, nie oferuje on im… narzędzia do samodzielnego usuwania treści przez posiadaczy praw autorskich! Faktycznie, bezczelność…

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.