Microsoft USA: ponad sto milionów dolarów na cele charytatywne (aktualizacja)

Pracownicy amerykańskiego oddziału Microsoftu wpłacili 100,5 miliona dolarów do 18 tysięcy organizacji charytatywnych w przeciągu 2011 roku. To nowy rekord dla firmy Microsoftu. Jak dotąd, zbiórki organizowane przez pracowników (a są organizowane od 1983 roku) przyniosły efekt w postaci 946 milionów dolarów przekazanych organizacjom charytatywnym.
Microsoft USA: ponad sto milionów dolarów na cele charytatywne (aktualizacja)

Pracownicy Microsoftu mogą liczyć na zwrot pieniędzy przekazanych na cele charytatywne, jednak nie większy, niż 12 tysięcy dolarów. Nadgodziny spędzone na działalność charytatywną również są opłacane: Microsoft płaci 17 dolarów za godzinę. W sumie w ubiegłym roku pracownicy Microsoftu przeznaczyli 426 671 godzin na działalność charytatywną, o 20 procent więcej, niż w 2010 roku. Microsoft wypłacił pracownikom należne 7,2 miliona dolarów.

Co roku organizowana jest też pracownicza aukcja, z której dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. W roku 2011 zlicytowano ponad 1000 przedmiotów, w tym imienne miejsca parkingowe, książkę kucharską z autografem Gatesa czy możliwość meczu bokserskiego z dowolnym kierownikiem firmy. Aukcja przyniosła 670 tysięcy dolarów dochodu.

Aktualizacja: Powyższe informacje o sposobie rozliczania firmy Microsoft z pracownikami są nie do końca prawdziwe. Poniżej sprostowanie:

Microsoft płaci 17 dolarów danej fundacji, na rzecz której pracownik przepracował godzinę. Pracownik nie dostaje z tego nic poza satysfakcją podwójnej pomocy. Pracownicy nie mają możliwości odzyskania pieniędzy wpłaconych na fundacje. Microsoft po prostu dubluje kwotę, którą pracownik wpłacił, z tym że dubluje nie więcej niż ustalona kwota. Fundacja, dzięki temu, zyskuje podwójnie.

Za nieświadome wprowadzenie w błąd: przepraszamy.