Mojang nie ma zamiaru walczyć z klonami Minecrafta

Każda gra, która osiągnie sukces musi się liczyć z tym, że szybko znajdą się chętni by to wykorzystać poprzez oferowanie swoich gier stanowiących w zasadzie kopie oryginału. Nie uniknął tego nawet Minecraft.

Jednym z takich klonów jest FortressCraft dostępny na Xbox Live Indie Games. Serwis Eurogamer zapytał Daniela Kaplana z Mojang czy mają zamiar pozwać do sądu Adama Sawkinsa, twórcę tej gry. „Dopóki nie korzystają ze wszystkiego co stworzyliśmy to nam niezależy” – odpowiedział Kaplan. „Czy twórcy Dooma pozywali każdego kto zrobiłby FPS? Nie sądzę.”

FortressCraft to jedna z najpopularniejszych gier na Xbox Live Indie Games. Jej twórca zarobił na niej już ponad milion dolarów. Ciekawe czy wytrzyma konkurencję z Minecraft gdy ten trafi na Xbox Live Arcade. W międzyczasie Sawkins twierdzi, że jego gra w niczym nie przypomina Minecraft. A to ciekawe… Co ma Kaplan do powiedzenia na ten temat? „Jestem znudzony klonami” – powiedział. „Nie wprowadzają niczego nowego co jest bardzo smutne”

0
Źródło: Gambler
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.