MWC 2012: Opera Mobile dla Androida na nowych architekturach

Opera Software prezentuje dzisiaj dwie nowe wersje Opery Mobile Labs dla Androida, zoptymalizowane odpowiednio dla architektury Intela i MIPS. Prezentacje obejmują pokaz zaawansowanych możliwości HTML5 i WebGL obydwu wersji.
Opera Mobile 12 dla Androida

Opera Mobile 12 dla Androida

Opera i Intel ponad rok opracowywały Operę Mobile dla urządzeń z Androidem bazujących na procesorach Intela. Od dzisiaj deweloperzy dysponujący telefonem albo tabletem z architekturą Intela, mogą zobaczyć rezultat, pobierając tę wersję na labs.opera.com.

Wspólnie z MIPS Opera zaprezentuje z kolei Operę Mobile Labs dla opartych o architekturę MIPS tablety z Android 4.0 „Ice Cream Sandwich”. Użytkownicy tabletów lub telefonów z architekturą MIPS mogą już poczuć moc tej wersji, pobierając ją na: http://dev.opera.com/articles/view/opera-mobile-12-android-ics-mips/.

Ciężko pracowaliśmy, by zoptymalizować Operę Mobile dla urządzeń opartych o architekturę Intela. Chłopaki z Intela i programiści Opery z polskiego biura, którzy zrealizowali ten projekt, zasługują na duże brawa — powiedział Lars Boilesen, prezes Opera Software. –

Ta współpraca zapewni użytkownikom urządzeń opartych o architekturę Intela doskonałą przeglądarkę gotową do preinstalacji lub pobrania.

0
Źródło: Opera
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.