MWC 2012: Pierwsze supertelefony z układem Tegra 3

Nowa Tegra to wielordzeniowy procesor z technologią 4 plus 1, zapewnia zarówno wysoką wydajność, jak i oszczędność energii.

Nvidia przedstawiła na targach Mobile World Congress pierwsze supertelefony oparte na procesorze mobilnym Tegra 3. Wśród nich znalazły się: HTC One X, LG Swift 4X HD, ZTE Era, smartfon Fujitsu o nieustalonej nazwie oraz niezapowiedziany dotąd K-Touch Treasure V8, który nie ma większych szans w dotarciu na polski rynek.

Nowa wersja procesora mobilnego Tegra, przeznaczona do zastosowania w smartfonach nowej generacji, może pracować z szybkością do 1,5 GHz. Sercem układu jest unikalna architektura 4-plus-1, która zapewnia wysoką wydajność czterech rdzeni z pełnym taktowaniem i jednocześnie energooszczędność po uaktywnieniu piątego, wolniejszego rdzenia. Dodatkowo platforma zawiera 12-rdzeniowy procesor graficzny, dzięki czemu układ Tegra 3 jest do pięciu razy wydajniejszy od Tegry 2. Nowy układ cechuje się także nowym silnikiem odtwarzania materiałów wideo, obsługującym pliki w wysokiej rozdzielczości (1080p high profile, 40 Mbps).

0
Źródło: Nvidia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.