Nadchodzi nowy standard hotspotów WiFi

Wireless Broadband Alliance ogłosiło zakończenie pierwszych testów nowego standardu punktów dostępowych WiFi, z których będziemy mogli korzystać w dużo łatwiejszy sposób.
Automatyczne punkty dostępowe WiFi

Automatyczne punkty dostępowe WiFi

Kiedy nasz tablet, smartfon czy laptop jest połączony do sieci komórkowej i znajdzie nowy hotspot WiFi, prosi on użytkownika o podanie nazwy użytkownika i hasła. Według nowego standardu, krok ten staje się zbędny. Loginy i hasła mają być przetrzymywane na karcie SIM, dzięki czemu urządzenie może połączyć się z nimi automatycznie.

Oznacza to, że w momencie zatwierdzenia standardu, telefonie komórkowe i operatorzy sieci bezprzewodowych będą mogły sprzedawać urządzenia, które automatycznie dobierają najwydajniejsze i najtańsze połączenie bez potrzeby pytania o to użytkownika.

Pierwsze tego typu punkty dostępowe mają pojawić się już za rok. Druga faza testów przewidziana jest na drugą połowę bieżącego roku.

0
Źródło: Wireless Broadband Alliance
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.