Portfel Google’a dziurawy

Wydawałoby się, że ten nieoficjalny ROM jest idealny. Wszystko przecież działa! Niestety, z pozoru. Co pokazał przypadek Google Wallet.
Google Wallet

Google Wallet

Specjaliści z firmy Zvelo odkryli usterkę w zabezpieczeniu PIN usługi Google Wallet. Można je w łatwy sposób pokonać tak zwanym brute force’em, czyli sprezentowaniem aplikacji wszystkich możliwych kombinacji kodu, aż zadziała. Nie oznacza to jednak, że system Android jest dziurawy. Będzie, jeśli go zmodyfikujesz. Konkretniej, jeśli „zrootujesz” system w nieoficjalny sposób. Na dodatek, wymagany jest fizyczny dostęp do klawiatury telefonu lub zainstalowanie zdalne aplikacji.

Usterka ma więc niewielkie znaczenie, bowiem szanse na to, by cyberprzestępca trafił na zrootowany telefon i skłonił cię do oddania go mu na chwilę są znikome. Radzimy jednak nie korzystać z usługi Wallet na zrootowanym telefonie do czasu uaktualnienia aplikacji.

0
Źródło: The Next Web
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.