Powrót skimmerów

Skimmerzy w przeciągu ostatnich dwóch tygodni zaatakowali dziesięć bankomatów w Krakowie i okolicznych miejscowościach.
Skimmerzy instalują dodatkowe urządzenia w bankomatach

Skimmerzy instalują dodatkowe urządzenia w bankomatach

Spotkała cię przykra niespodzianka przy bankomacie? Zamiast odłożonych dwudziestu tysięcy złotych masz kilka tysięcy na debecie? Nie ty jeden ani nie ty jedna. Skimmerzy ogołacają konta bankowe w Krakowie, a następnie wydają pieniądze… w Stanach Zjednoczonych.

To szczególnie ciekawa informacja z uwagi na to, że większość banków nie tak dawno temu zainwestowało w chipowe zabezpieczenia, których „nie da się zeskimmować”. Ulepszone zostały zarówno bankomaty, jak i karty płatnicze. To całkiem niezła ochrona biorąc pod uwagę Polskę. Powiedzmy jednak, że polecimy do USA, gdzie zabezpieczeń chipowych się nie stosuje, i sam PIN i pasek magnetyczny wystarczają. Nagle okazuje się, że zeskimmowana karta działa.

Banki zazwyczaj oddają pieniądze skradzione na skutek skimmingu. Według informacji portalu Gazeta.pl, poszkodowani mieszkańcy Małopolski również odzyskali swoje pieniądze.

0
Źródło: gazeta.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.