Przewodnik po Web Apps PowerPoint

Web App PowerPoint przenosi wszystko to, co znasz z PowerPointa do twojej przeglądarki internetowej. Twoje prezentacje przechowywane są w chmurze, dzięki czemu zawsze masz do nich dostęp, z każdego komputera, gdziekolwiek jesteś.

Microsoft Web Apps PowerPoint

Microsoft Web Apps PowerPoint

Aplikacja Microsoft PowerPoint Web App umożliwia przedstawianie prezentacji w dowolnym czasie. Można odtwarzać wierne kopie pokazów slajdów i wprowadzać zmiany w ostatniej chwili bezpośrednio w przeglądarce sieci Web, będąc w podróży. Dostępne są funkcje znane z programu PowerPoint, takie jak dodawanie i usuwanie slajdów, zmienianie formatowania czcionki i akapitu lub wstawianie obrazów oraz stosowanie stylów obrazów. Grafika SmartArt umożliwia nawet tworzenie diagramów lub schematów organizacyjnych w podróży równie łatwo jak listy punktowane.

Do uruchomienia webowego PowerPointa wystarczy przeglądarka internetowa. Bez problemu możesz otwierać swoje prezentacje, przechowywane w firmowej chmurze, przeglądać slajdy i notatki umieszczone pod nimi, czy uruchamiać pełen pokaz slajdów, by zobaczyć efekt swoich prac. Jeżeli twoja przeglądarka obsługuje wtyczkę Silverlight, zyskasz dodatkowe efekty graficzne.

Są jednak pewne ograniczenia: PowerPoint Web App obsługuje prezentacje z dźwiękiem i wideo, jednak nie potrafi tych elementów odtwarzać. Do tego potrzebny ci będzie „klasyczny” PowerPoint.

Reszta funkcji pozostaje w większości niezmieniona. Możesz dodawać i usuwać elementy ze swojej prezentacji, formatować slajdy, możesz dodawać, usuwać, powielać i ukrywać slajdy. Aby je wzbogacić, możesz skorzystać ze wszystkich dostępnych na Office.com efektów tekstu SmartArt czy Clipartów.

Dzięki pracy w chmurze nie grozi ci utrata danych ze względu na awarie komputera. Prezentacja jest zapisywana na bieżąco. Jeżeli więc twój komputer nagle odmówi posłuszeństwa, twoja praca nie pójdzie na marne. Po otwarciu na nowo prezentacji zastaniesz nią w takim samym stanie, w jakim ją zostawiłeś lub zostawiłaś.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.