Sony komentuje wyniki sprzedaży PS Vita w Japonii

Sprzedaż PlayStation Vita rozpoczęto 17 grudnia 2011 roku. Na razie tylko w Japonii, ale 22 lutego, handheld pojawi się również w Polsce. Japońska korporacja, przed rozpoczęciem dystrybucji konsoli w USA i Europie, zaczyna więcej o niej mówić. Tym razem nadszedł czas na podsumowanie wyniku finansowego z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Według Sony sprzedaż w ojczyźnie poszła „dobrze”. Rzeczywiście – pierwszy tydzień był bardzo dobry, jednak później obecne na rynku od początku 2011 roku, Nintendo 3DS notowało lepsze wyniki niż nowy sprzęt konkurencji. Dziś mówi się, że w Japonii sprzedało się 535 tys. egzemplarzy konsoli.

Premiera konsoli nie obyła się również bez problemów natury technicznej – zgłaszano problemu z oprogramowaniem oraz niedostateczną czułość ekranu. Miejmy nadzieję, że seria przygotowana na rynek europejski będzie już usprawniona.

0
Źródło: Gambler
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.