Szukasz pracy? Ucz się Linuksa!

Według badania przeprowadzonego przez Linux Foundation i Dice.com, na 2300 ankietowanych, 80 procent stwierdziło, że najmowanie osób znających Linuksa to priorytet na bieżący rok. Ponad połowa stworzy dla tych specjalistów dodatkowe etaty.
Linux coraz ważniejszy

Linux coraz ważniejszy

Skąd takie zapotrzebowanie na specjalistów od Linuksa? 49 procent ankietowanych stwierdziło, że ich firma się rozwija i rośnie, co oznacza konieczność zatrudnienia dodatkowych osób. 48 procent firm stwierdziło z kolei, że chce zwiększyć zastosowanie Linuksa w swojej firmie, co, podobnie jak wyżej, również oznacza konieczność najęcia nowych osób. 30 procent stwierdziło, że całkowicie chce się oprzeć o linuksowe rozwiązania.

67 procent ankietowanych szuka linuksowych programistów, zaś 55 procent administratorów systemu. Wymagane jest najczęściej co najmniej trzyletnie doświadczenie w pracy nad tym systemem. Stanowiska dla „Linuksiarzy” są najczęściej dobrze opłacane. Dlaczego? Zdaniem 85 procent ankietowanych, specjalistów od Linuksa jest najzwyczajniej w świecie wciąż za mało.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.