Tim Schaffer i gra fundowana przez internautów. Jest już milion dolarów!

Kickstarter to portal, za pomocą którego możemy starać się o fundusze na nasz projekt, jeżeli wyda się on interesujący. Jego działanie postanowił sprawdzić Tim Schaffer, legenda w światku gier wideo. Rezultat jest oszałamiający.
Kickstarter działa!

Kickstarter działa!

Studio Double Fine, z Schafferem na pokładzie, zapowiedziało swój nowy projekt na portalu Kickstarter. Założenie było proste: mamy pomysł na grę, nie mamy pieniędzy ani wydawcy, by go zrealizować. Pomóżcie nam. Wyznaczony cel? 400 tysięcy dolarów w 33 dni, czego efektem miała być przygodówka na PC. I to nie byle jaka, bo od twórcy takich legend, jak Day of the Tentacle, Full Throttle czy Grim Fandango.

Kickstarter pomógł. I to jak. Zamiast w 33 dni, Double Fine zebrał wymagany budżet w osiem godzin. To jednak nie zatrzymało zainteresowania chętnych, by ufundować grę. Po 24 godzinach na kickstarterowym koncie Double Fine widniał już okrągły milion dolarów.

Gra pojawi się do kupienia na Steamie. Dodatkowe fundusze mają być przeznaczone na przeniesienie ją na inne platformy i nakręcenie dokumentu o powstawaniu gry.

0
Źródło: Double Fine
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.