Tryb Ultimate Team w FIFA 12 żyłą złota

EA Sports ujawniło, że ponad 2 miliony osób grało w trybie Ultimate Team FIFA 12 będącym połączeniem karcianki z grą sportową.

Zabawę zaczynamy od stworzenia zespołu i otrzymania podstawowych kart ze słabymi piłkarzami. Za wygrane mecze w pojedynkach towarzyskich, turniejach i spotkaniach sieciowych otrzymujemy punkty, które wydajemy na karty z piłkarzami, trenerami, reżimami treningowymi itd. Jako, że jest to tryb typowo sieciowy, gracze chętnie biorą udział w aukcjach, gdzie sprzedają i kupują różnego rodzaju karty. Na razie dokonano już 51 milionów transakcji.

Ci, którzy nie chcą zbierać kredytów przez żmudne granie, mogą kupić pakiety kart za realne pieniądze – są to kilkuzłotowe kwoty, które dały EA w sumie aż 13 milionów dolarów przychodu.

FIFA Ultimate Team po raz pierwszy pojawiła się w FIFA 10 i od tego czasu przyniosła Elektronikom zysk na poziomie 100 milionów dolarów. Wygląda na to, że mikropłatności to znakomity interes dla wydawców.

0
Źródło: Gambler
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.