Pięcio- lub sześciocalowe nawigacje samochodowe z Androidem

Lada chwila na rynku pojawią się dwa nowe urządzenia nawigacyjne (5 i 6-cali) marki NavRoad wyposażone w system Android, dzięki któremu możliwe jest pobieranie na urządzenie aplikacji z Android Market.

Auro And to model dedykowany użytkownikom, którzy potrzebują urządzenia do nawigacji ale poza prawidłowym prowadzeniem do celu oczekują od niego znacznie więcej. Nie sposób wymienić wszystkich możliwości jakie oferuje system Android oraz dostęp do Android Market w jakie wyposażono urządzenie. Wyznaczanie trasy, możliwość swobodnego przeglądania stron internetowych oraz oglądanie filmów w jakości QFHD 2160p w formatach MP4 i MOV to tylko przykłady

Auro And wyposażono w procesor A10 ARM Cortex A8 z zegarem 1 GHz. Urządzenie dysponuje 8 GB pamięci flash iNAND. Dzięki temu użytkownik może wygodnie przechowywać w pamięci urządzenia swoje pliki multimedialne, czy też aplikacje pobrane z Android Market. Zapisane tam informacje można w dowolnym momencie odtwarzać. 5-calowy ekran o rozdzielczości HD 800×480 to kolejna zaleta urządzenia. Całości dopełnia 512 MB pamięci DDR3.

Auro And posiada złącze USB host, które umożliwia obsługę urządzeń peryferyjnych, takich jak pendrive czy też modem 3G. Dzięki temu istnieje możliwość uzyskania połączenia z Internetem poza zasięgiem WiFi. Zadowoleni z takiego rozwiązania mogą być m.in. użytkownicy oprogramowania AutoMapa, gdyż pozwoli ono na pobieranie online informacji o korkach (AM’Traffic).

Dzięki transmiterowi FM użytkownik może cieszyć się dźwiękiem z urządzenia w głośnikach samochodowych. W tym celu nie potrzeba żadnych kabli, transmisja odbywa się w wygodny bezprzewodowy sposób.

W ofercie pojawiło się również urządzenie Vivo And. Różni się ono od Auro proceosrem (A10 ARM Cortex A8 z zegarem 1 GHz) i wyświetlaczem (6-calowy ekran o rozdzielczości HD 800×480 pikseli).

Auro And i Vivo End dostępne będą w sprzedaży w wersji bez map, lub z Sygic Mobile Map. Planowane jest również (po publikacji oprogramowania AutoMapa na Android) wprowadzenie na rynek w/w modeli z oprogramowaniem AutoMapa.

Powiązane treści:

Najlepsza nawigacja samochodowa

0
Źródło: NavRoad
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.