Apple powoli pozbywa się Google’a, używa nieaktualnych map bez podania źródła

Zaprezentowana przedwczoraj aplikacja iPhoto dla iOS-a korzysta z innych map, niż tych od Google'a. Na dodatek Apple zapomniał podać czyje to mapy.
Apple iPhoto
Apple iPhoto

W mapach dla iPhoto dla iOS-a znajdziemy dwie istotne zmiany. Po pierwsze, ich dostawcą nie jest Google. Po drugie, wygląda na to, że nie jest również Apple. Tak przynajmniej twierdzi OpenStreetMap, czyli fundacja, która zajmuje się tworzeniem absolutnie darmowych map przez ochotników. Jak zauważają członkowie fundacji, nie dość, że Apple wykorzystał ich mapy bez podania źródła (jedyny wymóg, by móc z nich korzystać), to na dodatek wykorzystuje ich starą wersję (z kwietnia 2010 roku).

Fundacja wyraziła też zadowolenie, że „kolejny duży gracz na rynku korzysta z OpenStreetMap” i „nie może się doczekać, aż Apple zacznie oficjalnie współpracę z fundacją”. Apple, póki co, nie potwierdził ani nie zdementował tego, co twierdzi OpenStreetMap.

Źródło: OpenStreetMap
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.