Brother DCP-9270CDN – wysoka wydajność

archiwum
Urządzenie wielofunkcyjne składające się z kolorowej drukarki laserowej i skanera CIS o rozdzielczości optycznej 1200 x 2400 dpi. Dotykowy wyświetlacz o przekątnej 5". W standardzie interfejs Fast Ethernet, moduł druku dwustronnego i podajnik RADF na 50 arkuszy. Wysoka prędkość drukowania,

Urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-9270CDN składa się z kolorowej drukarki laserowej o konstrukcji jednoprzebiegowej i skanera CIS o rozdzielczości optycznej 1200×2400 dpi. Ma spore wymiary i z materiałami eksploatacyjnymi waży 28,5 kg. Oprócz interfejsu USB wyposażone zostało w złącze RJ-45 (standard Fast Ethernet) umożliwiające podłączenie do przewodowej sieci lokalnej. Port PictBridge umożliwia wydruk bezpośrednio z pamięci flash USB (pendrive’a) lub aparatu fotograficznego. Godny uwagi jest kolorowy, dotykowy wyświetlacz o przekątnej 5″, który w istotny sposób podnosi wygodę obsługi urządzenia. Niewiele modeli w naszym rankingu wyposażono w ten element, zwykle jest to co najwyżej dwuwierszowy wyświetlacz tekstowy, czasami nawet bez podświetlenia.

We wszystkich porównywanych modelach skanowanie wstępne trwa krótko.

We wszystkich porównywanych modelach skanowanie wstępne trwa krótko.

Prędkość drukowania (monochromatycznego lub w kolorze), kopiowania oraz skanowania jest wysoka. Przykładowo wydrukowanie 10 stron kolorowego tekstu trwa zaledwie 29,4 s, natomiast skanowanie wstępne zajmuje tylko 7 s. Jakość wydruków jest wysoka, można mieć jednakże zastrzeżenia co do jakości kopii, zwłaszcza w kolorze, co ma związek z nie najlepszej jakości skanerem, który za to jest szybki.

Urządzenie Brother szybko drukuje dokumenty tekstowe w odcieniach szarości.

Urządzenie Brother szybko drukuje dokumenty tekstowe w odcieniach szarości.

Wyposażenie standardowe obejmuje rzadko spotykany dwustronny podajnik ADF (RADF) o pojemności 50 arkuszy, który umożliwia dwustronne skanowanie i kopiowanie. Podajniki papieru to zamykana kaseta na 250 arkuszy i podajnik uniwersalny na 50 kartek. Można dokupić podajnik o pojemności 500 arkuszy. Odbiornik wydruków mieści 150 arkuszy.

Prędkość druku tekstu w kolorze jest identyczna jak w odcieniach szarości tylko w przypadku urządzenia Brother.

Prędkość druku tekstu w kolorze jest identyczna jak w odcieniach szarości tylko w przypadku urządzenia Brother.

Wydajność najwydajniejszych dostępnych tonerów CMYK wynosi 6000 str., natomiast żywotność bębna światłoczułego określono na 25000 wydruków. Wraz z urządzeniem dostarczane są kasety z tonerami CMY pozwalające wydrukować 1500 str. i toner czarny o wydajności 2500 str. Koszty druku są niskie, o ile wykorzystuje się tonery o najwyższej wydajności. Pobór mocy w trybie gotowości wynosi 8,5 W, a w trybie uśpienia spada do 1 W. Są to wyjątkowo niskie wartości dla tej klasy urządzeń.

Kopiowanie w kolorze trwa krótkow w urządzeniu Brother.

Kopiowanie w kolorze trwa krótkow w urządzeniu Brother.

Od najbardziej zaawansowanego spośród kolorowych MFP firmy Brother, oznaczonego symbolem MFC-9970CDW, opisywany model różni się jedynie brakiem interfejsu sieci WLAN oraz faksu. Dzięki temu jego cena jest niższa średnio o ok. 20%.

Marek Grzybowski

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.