Brother DCP-J725DW – domowo-firmowy

Atramentowe wielofunkcyjne urządzenie Brother DCP-J725DW, które trafiło do laboratorium CHIP, to całkiem dobrze wyposażony sprzęt. Oprócz drukarki i skanera do dyspozycji użytkownika pozostaje jeszcze wiele funkcji. Na początek niezły ADF, który w porównaniu do poprzednich modeli jest dość szybki. Mamy też dupleks, który zautomatyzuje nasze dwustronne drukowanie. Oprócz podłączenia sprzętu do komputera przez USB możemy skorzystać z sieci bezprzewodowej. Z przodu urządzenia znajdziemy ponadto złącza kart pamięci i PictBridge. Wygodę korzystania z tego sprzętu bez pomocy komputera ułatwia dotykowy ekran. Wyświetlacz o przekątnej 1,9 cala nie jest zbyt duży, ale sytuację “ratuje” trochę znajdujący się obok także dotykowy panel sterujący. Listę wyposażenia możemy zamknąć dodatkowym podajnikiem papieru fotograficznego 10×15.
Brother DCP-J725DW – domowo-firmowy

Drukarka z dokumentem tekstowym radzi sobie całkiem żwawo, widać duży progres w stosunku do poprzednich modeli.

Drukarka z dokumentem tekstowym radzi sobie całkiem żwawo, widać duży progres w stosunku do poprzednich modeli.

Nowa seria urządzeń Brother drukuje całkiem szybko. Przy czym na szczęście większa prędkość (niż w poprzednich modelach) nie odbija się na jakości. Wydruki tekstowe są wyraźne. Dobrze wypada grafika, dobrze widoczne są cienkie linie, czytelne kolory. Bardzo dobrze wyglądają także zdjęcia. Minimalny raster, dobre nasycenie kolorów, wiernie oddana barwa skóry sprawiają, że zdjęcie bez wstydu może ozdobić ścianę lub album foto. Jakość kopii jest nieco tylko słabsza, ale do zwykłych zastosowań zupełnie wystarczy. Dość szybko spisuje się skaner. W dodatku o całkiem przyzwoitej rozdzielczości optycznej 1200×2400 dpi. Można mieć tylko zastrzeżenia do zbyt uproszczonego sterownika.

Skaner pracuje dość szybko, jeszcze tylko żeby sterownik był trochę bardziej funkcjonalny...

Skaner pracuje dość szybko, jeszcze tylko żeby sterownik był trochę bardziej funkcjonalny…

W tym urządzeniu zastosowano nowy rodzaj atramentów. Możemy wybrać między zwykłymi a kartridżami zwiększonej wydajności. Niestety poprawa w kosztach druku jest minimalna. Wydatki na eksploatację mieszczą się w granicy przeciętnych w naszym rankingu. Za komplet wydajniejszych tuszy zapłacimy ok. 220 złotych. Koszt wydrukowania tekstu to ok. 13 groszy za stronę wraz z ceną papieru. Jest to wynik przeciętny jak na urządzenia atramentowe w naszym rankingu.

Nieźle też spisuje się to urządzenie przy kopiowaniu, co ciekawe kopia mono i kolorowa powstawały w podobnym czasie.

Nieźle też spisuje się to urządzenie przy kopiowaniu, co ciekawe kopia mono i kolorowa powstawały w podobnym czasie.

Brother DCP-J725DW to dobrze wyposażony i całkiem szybki sprzęt dla małych i średnich firm. Użytkownicy domowi zapewne także docenią zalety niezbyt głośnego i niedużego sprzętu. Dodatkową zachętą ze strony producenta jest możliwość przedłużenia gwarancji door-to-door do trzech lat po darmowej rejestracji.

Robert Dutkiewicz