Elektroniczny „uciszacz” wykorzystuje dziurę w oprogramowaniu ludzkiego mózgu

SpeechJammer, dzieło japońskich naukowców, to ciekawe urządzenie, za pomocą którego możemy wyciszyć aktualnie przemawiającego człowieka bez jakiejkolwiek interakcji fizycznej lub werbalnej.
SpeechJammer

SpeechJammer

SpeechJammer wykorzystuje nasze własne słowa przeciwko nam. Urządzenie nagrywa nasze słowa a następnie odtwarza każdą głoskę w kilka milisekund potem, jak zostanie wypowiedziana. To zaburza procesy poznawcze mózgu słuchaczy, przez co nasz umysł ignoruje wszystkie „zagłuszone” dźwięki, w tym przypadku słowa mówcy.

Urządzenie składa się z mikrofonu, głośnika i akrylowej obudowy. Urządzenie należy podłączyć do komputera, bo to on przejmuje rolę opóźniania odtwarzania nagrania. Zarówno głośnik, jak i mikrofon, są kierunkowe, dzięki czemu można wyciszyć jedną, konkretną osobę. Istnieje też prototyp z wbudowaną niewielką płytą główną, co eliminuje konieczność podłączania SpeechJammera do komputera.

Na razie nie wiadomo, czy i kiedy urządzenie trafi do sprzedaży.

0
Źródło: Technology Review
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.