FBI kupiło licencję na Unreal Engine!

Po co agencji takiej jak FBI licencja na Unreal Engine? Na to pytanie nie potrafimy niestety odpowiedzieć, ale fakt jest taki, że kolejna agencja rządu USA zakupiła ostatnio licencję na najnowszą wersję silnika Unreal.

Federalne Biuro Śledcze musiało zapłacić za ten silnik około 10 milionów dolarów, ale nie ujawniło dotychczas do czego będzie wykorzystywana ta licencja. Być może tutaj chodzi o stworzenie jakiegoś zaawansowanego, wirtualnego programu szkoleniowego? A może, podobnie jak Armia USA, także i FBI chce stworzyć swój własny, promocyjny tytuł?

Niektórzy komentatorzy dziwią się że rząd wybrał właśnie rozwiązanie z Epic, mimo niewątpliwej lepszej jakości grafiki oferowanej przez konkurencyjny CryEngine, oraz podobno dużo niższej ceny tego ostatniego rozwiązania. Inni zwracają jednak uwagę, że to technologia Unreal jest obecnie najprostsza do modyfikowania. Jak myślicie, do czego wykorzystany zostanie przez FBI ten silnik?

0
Źródło: Gambler.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.