Na panelu sterującym znajduje się dwuwierszowy wyświetlacz tekstowy, którego czytelność podnosi podświetlenie. Do komunikacji z komputerem służy port USB 2.0, złącze RJ-45 (Fast Ethernet) oraz niezbyt często spotykany w urządzenia laserowych bezprzewodowy interfejs WLAN w standardzie 802.11 b/g/n. Sterownik PCL 6 zawiera standardowy zestaw opcji, jak np. ręczny druk dwustronny czy drukowanie wielu stron na jednej kartce.
Zabrakło np. możliwości wydruku plakatu (jednej strony na wielu kartkach), lecz istnieje opcja włączenia trybu oszczędzania tonera, której nie było w poprzednich modelach drukarek HP. Do instalacji w systemach Windows nie jest potrzebna płyta ze sterownikami, wystarczy podłączyć urządzenie do komputera za pomocą kabla USB. Wszystkie potrzebne pliki znajdują się na wbudowanej pamięci flash. Po przejściu w tryb uśpienia drukarka pobiera 3,8 W, czyli nieco więcej niż model M351a pozbawiony interfejsów sieciowych, lecz i tak można ją uznać za energooszczędną.
Główny podajnik papieru w postaci zamykanej kasety ma pojemność 250 arkuszy, zaś w podajniku uniwersalnym można umieścić 50 arkuszy. Można dokupić jeszcze jedną kasetę na 250 kartek. Pojemność odbiornika wydruków ma standardową pojemność 150 arkuszy. Koszty druku w kolorze są wysokie, natomiast przy druku monochromatycznym można je uznać za przeciętne. Wynika to z niezbyt korzystnych cen materiałów eksploatacyjnych: tonera czarnego o wydajności 4000 lub 2000 str. i tonerów CMY, które wystarczają na 2600 str. Wydajność startowych tonerów CMYK wynosi 1400 str.
Jest to jedna z wciąż niewielu drukarek laserowych wyposażonych w interfejs sieci bezprzewodowej WLAN. Do jej zalet można również zaliczyć wysoką jakość druku oraz łatwą instalację w Windows, bez potrzeby korzystania z płyty ze sterownikami. Niestety prędkość druku jest nieco zbyt niska, a cena urządzenia mogłaby być trochę bardziej atrakcyjna.
Marek Grzybowski