Internet Explorer 10: bezpieczeństwo, bezpieczeństwo, bezpieczeństwo…

Internet Explorer 10 ma być najwyraźniej rewolucją w Microsofcie, jeśli chodzi o zabezpieczenia. Microsoft tym razem poinformował nas o tym, jak Internet Explorer będzie chronił dane użytkowników.
Microsoft Internet Explorer 10

Microsoft Internet Explorer 10

Nowy Tryb Chroniony znany mechanizm już z Internet Explorera 7, teraz znacznie rozbudowany na potrzeby dziesiątej edycji przeglądarki. Ma on na celu „zabarykadowanie” systemu operacyjnego tak, by żaden złośliwy kod, nawet jeżeli złamie zabezpieczenia przeglądarki, nie miał dostępu do plików systemowych.

Przeglądarka pod żadnym pozorem nie zezwoli witrynom internetowym na dostęp do plików. Aplikacje webowe, takie jak webmaile, naturalnie będą mogły pobierać dane lokalne (na przykład, załączniki do maili), ale wyłącznie na wyraźne życzenie użytkownika.

Po uruchomieniu tego trybu (w wersji Metro będzie on domyślnie włączony, w wersji na Pulpit nie) nie będą działać wtyczki, takie jak Flash czy Silverlight. Będzie je można uruchamiać wyłącznie na żądanie. Na ten moment, nowy Tryb Chroniony będzie wyłączony.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.