Internet przyszłością telewizji

Klienci tradycyjnych telewizji kablowych coraz częściej rezygnują z nich na rzecz rozwiązań internetowych. Na trendzie tym zyskuje serwis iplex.pl, który dzięki aplikacjom w telewizorach Samsung i Panasonic znacznie zwiększa swój zasięg.
Iplex na razie dostępny jest na telewizorach Samsunga i Panasonica
Iplex na razie dostępny jest na telewizorach Samsunga i Panasonica

Zgodnie z danymi producenta, w styczniu bieżącego roku aplikacja iplex.pl zdecydowanie prowadziła w rankingu najpopularniejszych aplikacji na urządzenia Blu-ray Samsung. W skali międzynarodowej uplasowała się na drugiej pozycji tuż za serwisem YouTube, jednocześnie stając się najczęściej używaną polską aplikacją.

Wzrost popularności telewizji internetowej potwierdzają wyniki korzystania z aplikacji iplex.pl. Spółka Iplex S.A. odnotowała ośmiokrotny wzrost uruchomień aplikacji na TV i Blu-ray, porównując wyniki dotyczące III i IV kwartału 2011.

Serwis iplex.pl odwiedza miesięcznie prawie 1,3 mln użytkowników. Aktualnie Spółka skupia się na pozyskiwaniu nowego contentu, głównie z mainstreamowego nurtu, jak również na poszerzaniu zasięgu o kolejne urządzenia z dostępem do aplikacji iplex.pl, w tym także tablety i smartfony.

Źródło: Iplex.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.