Jak połączyć swoją aplikację z inną, nie mając o niej pojęcia

W Windows 8 aplikacje będą mogły wymieniać między sobą informacje nawet wtedy, jeśli programista nie przewidział takiej możliwości.
Aplikacje będą stanowiły ekosystem

Aplikacje będą stanowiły ekosystem

Chcesz, by twój program pocztowy mógł udostępniać kalendarz innym aplikacjom? Jak dotąd musiałeś dbać o zgodność z każdym innym produktem z osobna. W Windows 8 ową zgodnością zajmie się system. Ty, jako programista, decydujesz tylko które dane mają być dostępne do współdzielenia między aplikacjami. Microsoft na swoim blogu pokazuje jak ten mechanizm zaimplementować.

Możliwości jest bardzo wiele. Dla przykładu, aplikacja Dropbox może zarejestrować e-dysk użytkownika w systemie, dzięki czemu aplikacja Photoshop może zapisać plik w chmurze Dropboxa, bez wiedzy o zasadzie działania samego Dropboxa.

Korzystanie z mechanizmu Contracts nie jest obowiązkowe. Jeżeli więc chcesz, by twoja aplikacja nie współdzieliła danych z innymi, nie musisz implementować tej funkcji.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.