Mio Moov M610 EU – niedroga nawigacja

Mio Moov M610 Europe plus 44 to pięciocalowa nawigacja samochodowa. Dostępna w sklepach jest też jeszcze tańsza wersja z mapą Polski. Główną zaletą oprócz całkiem dużego ekranu jest przystępna cena jak na urządzenie z którym można zwiedzić całą Europę. Ponadto przez dwa lata mamy zapewnione aktualizacje. Jeśli chcemy się wybrać z nawigacją na inny kontynent – nie ma problemu – możemy wypożyczyć mapę. Choć nie znajdziemy tu żadnych dodatkowych gadżetów to z prowadzeniem nas do celu urządzenie da sobie radę.
Mio Moov M610 EU – niedroga nawigacja

Nie jest to rekordowo długi czas, ale gdy właśnie spóźniamy się na umówione spotkanie - każda chwila wydaje się droga.

Nie jest to rekordowo długi czas, ale gdy właśnie spóźniamy się na umówione spotkanie – każda chwila wydaje się droga.

Rzeczywiście wszystko w tej nawigacji jest jak w zamyśle producenta – maksymalnie uproszczone. Wszystko aby cena urządzenia była jak najatrakcyjniejsza. Model który dostarczono do testów spisywał się poprawnie – ani szczególnie szybko, ani denerwująco wolno. Jedynie czas uruchomienia jest dość długi. Przyciski dość duże łatwo trafić. W drodze pomaga asystent pasa ruchu. Oczywiście uproszczenie powoduje pewne niedogodności. Brakuje np. możliwości wybrania punktów pośrednich, czy zaplanowania trasy. Jest to sprzęt do prowadzenia od punktu A do B, gdzie punkt A jest pozycją w której aktualnie się znajdujemy. Mapy są dość dokładne, na szczególną pochwałę zasługuje mapa Europy Zachodniej. W Polsce możemy się spodziewać prowadzenia pod drzwi w każdej większej miejscowości. Odnalezienie punktu docelowego w małej wiosce nie powinno przysporzyć większych problemów. Baza punktów POI jest całkiem obszerna i dość łatwo odnaleźć interesujące nas obiekty.

Całkiem dobre tempo przeliczania jeśli weźmiemy pod uwagę jak długą trasę mamy do przejechania.

Całkiem dobre tempo przeliczania jeśli weźmiemy pod uwagę jak długą trasę mamy do przejechania.

W pudełku z urządzeniem otrzymamy dodatkowo w komplecie zasilacz samochodowy i przyssawkę mocowania do szyby. Na dostarczonej przez producenta płycie znajduje się program, który ułatwi aktualizację urządzenia. Żadnych dodatkowych akcesoriów, nawet kabla USB.

Krótsza trasa i wynik o połowę lepszy. Uruchomiony Moov M610 nie każe nam już zbyt długo czekać.

Krótsza trasa i wynik o połowę lepszy. Uruchomiony Moov M610 nie każe nam już zbyt długo czekać.

Mio Moov M610 uplasował się całkiem wysoko w naszym rankingu jeśli spojrzymy pod kątem rozwiązania ekonomicznego. Jednak konieczne oszczędności odbiły się na jego miejscu pod względem możliwości. Jeśli szukamy prostego i taniego urządzenia to wybór będzie uzasadniony.

Robert Dutkiewicz