Nowy iPad nie jest kompatybilny z 4G w Australii, Apple wprowadza klientów w błąd

Nowy iPad oferuje łączność 4G. Niestety, nie jest kompatybilny z częstotliwością 1800MHz, jaka obowiązuje w Australii. Mimo tego, Apple bardzo wyraźnie reklamowało tę funkcję na tamtejszym rynku.
Nowy iPad oferuje łączność 4G, ale nie wszędzie

Nowy iPad oferuje łączność 4G, ale nie wszędzie

Firma z Cupertino teraz będzie musiała tłumaczyć się przed australijskim sądem, dlaczego w reklamie Nowego iPada wyraźnie zapewniała, iż konsumenci będą mogli korzystać z bardzo szybkiej transmisji danych przez sieć czwartej generacji, chociaż urządzenie nie jest kompatybilne z częstotliwością 1800MHz, która obowiązuje dla łączności 4G na terenie kraju z Kangurami.

Australijczycy postanowili zareagować i do sądu federalnego wpłynął wniosek przygotowany przez tamtejszy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wedle którego Apple wprowadzało klientów w błąd i powinno zapłacić karę oraz zadośćuczynić oszukanym klientom.

Apple poinformowało, że wszyscy niezadowoleni klienci w Australii będą mogli zwrócić Nowe iPady, a pieniądze zostaną im zwrócone. Wątpimy, by ktokolwiek z tego prawa skorzystał.

0
Źródło: Pocket-Lint
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.