Oficjalne rozpoczęcie prac nad Firefoxem dla Windows 8

W lutym Mozilla ogłosiła, że zamierza stworzyć przeglądarkę Firefox w wersji Metro. Szybko okazało się, że fundację czeka wiele pracy z uwagi nowy frontend i nowe powiązania z systemem.
Czekamy!

Czekamy!

Mozilla ogłosiła koniec planowania i początek prac nad Firefoxem dla Windows 8 i interfejsu Metro. Fundacja zachęca przy okazji wszystkich chętnych programistów do pomocy, Firefox dla Metro będzie bowiem wymagał dużo pracy, z uwagi na konieczność całkowitego przeprojektowania interfejsu oraz możliwość dużo większej integracji z systemem, niż umożliwiają to starsze wersje Windows.

Co ciekawe, Mozilla poinformowała, że Windows 8 pozwala na wykorzystywanie tylko jednej przeglądarki w trybie Metro. Jest to przeglądarka ustawiona jako domyślna. Oznacza to, że jeżeli, na przykład, wybierzemy Firefoxa jako domyślną przeglądarkę, Internet Explorer będzie dostępny wyłącznie w aplikacji Pulpit.

Mozilla zapowiedziała, że będzie korzystać z biblioteki Windows Runtime C++ Template Library, by stworzyć nową przeglądarkę.

0
Źródło: Mozilla
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.