„Password1” – zdaniem wielu, takie hasło wystarczy…

Nie tylko polskie serwery rządowe zabezpieczone są hasłami typu "admin1". Według badania Trustwave, pięć procent wszystkich haseł systemowych zawiera słowo "password" (ang. "hasło"), zaś najpopularniejszym hasłem w firmowych systemach jest "Password1".
Po co szyfrujesz dane, skoro odbezpieczyć je można banalnym hasłem?

Po co szyfrujesz dane, skoro odbezpieczyć je można banalnym hasłem?

Ważne dane dla nas lub naszego pracodawcy należy zabezpieczać hasłem. Najlepiej trudnym do złamania. Nie powinno zawierać słów ze słownika, powinno zawierać małe i wielkie litery oraz cyfry i znaki specjalne. W teorii. W praktyce mamy to w nosie.

Udowodniło to badanie Trustwave, który użył komputera za 1500 dolarów i dostępnych darmowych narzędzi, by spróbować włamać się do 2,5 miliona kont. Sukces odniesiono w 200 tysiącach przypadków, w przeciągu dziesięciu godzin. Pięć procent komputerów miało tak „złożone” hasło, jakim jest… „Password1” (czyli, z angielskiego, „Hasło1”).

0
Źródło: Trustwave
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.