Playstation 4: zamiast Cella będzie procesor AMD

Procesor Cell był jednym ze najmocniejszych punktów PlayStation 3. Zarówno jeśli chodzi o marketing, jak i realne kwestie technologiczne. To właśnie przez niego konsola była tak droga, a Sony i tak przez długi czas dokładała do każdego sprzedanego egzemplarza. Zapewne z tego względu procesor w PlayStation 4 będzie bardziej przypominał rozwiązania pecetowe. Nie ma szans na kolejnego Cella.

Tak przynajmniej donosi źródło amerykańskiego bloga Kotaku. Ponoć rdzeniem nowej konsoli japońskiego giganta będzie procesor firmy AMD, która dostarczy również układ graficzny. Dzięki takiemu rozwiązaniu koszty produkcji powinny być niższe, a nowa konsola okaże się prostsza do opanowania dla twórców gier.

Jak naprawdę będzie wyglądać czwarta generacja konsoli Sony?

Niektórzy z Was zapewne pamiętają, że na początku obecnej generacji wiele gier nie pojawiało się w wersji na PlayStation 3, a jedynie na PC i Xboksa 360, albo premiery odbywały się później. Bywało również, że wersje na PS3 wyglądały gorzej i miały problemy z płynnością, mimo lepszej specyfikacji samej konsoli. Skorzystanie z architektury AMD powinno dać nam pewność, że w przyszłości nie będzie już takich problemów.

0
Źródło: Gambler.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.