Przełomowe baterie NEC-a

Wynalazek NEC może być wykorzystany do stosowania w kartach kredytowych i elastycznych urządzeniach mobilnych. Ma być gotowy do produkcji już w przyszłym roku.
Bateria ORB

Bateria ORB

Kwadratowa, ultracienka bateria o przekątnej trzech centymetrów będzie miała pojemność 3 mAh. To wystarczy, by niewielki wyświetlacz mógł odświeżyć wyświetlana treść dwa tysiące razy przy zachowaniu charakterystyki doładowywania baterii litowo-jonowej.

Bateria ORB (organic radical battery), nad którą NEC pracował przez ostatnie pięć lat, jest nie tylko wyjątkowo cienka, ale również bardzo ekologiczna: jej produkcja odbywa się bez udziału toksycznych metali ciężkich. Zamiast nich stosowane są nieszkodliwe sole w polimerowym żelu. Bateria wykorzystuje strukturę molekularną z niesparowanym elektronem, który jest produktem ubocznym reakcji termicznych i petrochemicznych.

Jej możliwe zastosowanie to karty kredytowe a także, w obszerniejszej wersji, elastyczne, ultracienkie smartfony, jak te, które zapowiada Samsung.

0
Źródło: reghardware
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.