Ruszają testy Windows 8 na architekturze ARM

Qualcomm, Nvidia i Microsoft udostępnią deweloperom testowe komputery PC, oparte na architekturze ARM z systemem Windows.
Windows 8 testowany na architekturze ARM

Windows 8 testowany na architekturze ARM

Qualcomm ogłosił dzisiaj, że procesor Snapdragon będzie razem z systemem Windows udostępniony w programie testowym dla deweloperów. Qualcomm pracuje z Microsoft nad dostarczeniem testowych komputerów PC do wybranych deweloperów aby zoptymalizować i testować aplikacje na opartych on architekturze ARM, napędzanych procesorami Snapdragon i pracujących na systemie Windows komputerach osobistych i tabletach.

Program testowy Windows na ARM dla deweloperów ma sprawić, że dostępne w Windows Store aplikacje Windows Metro będą doskonale pracować na urządzeniach PC opartych na Windows 8, wliczając w to te z procesorami ARM firmy Qualcomm i rozwiązaniami łączności mobilnej Gobi.

Podobnie sytuacja wygląda z Nvidią. Microsoft dostarcza producentom urządzeń oraz deweloperom systemu Windows 8 testowe komputery napędzane mobilnym, czterordzeniowym procesorem Tegra 3 z architekturą 4-plus-1.

0
Źródło: Qualcomm, Nvidia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.