Samsung poprawia Face Unlock w Androidzie 4.0

Funkcja odblokowywania ekranu za pomocą twarzy w Androidzie Ice Cream Sandwich była krytykowana za znikomą przydatność: wystarczy zdjęcie posiadacza, by "włamać" się do telefonu. Samsung ulepszył tę funkcję w prosty a skuteczny sposób.
Koreański Galaxy S dostanie nakładkę na Gingerbreada, upodabniając go nieco do Ice Cream Sandwich

Koreański Galaxy S dostanie nakładkę na Gingerbreada, upodabniając go nieco do Ice Cream Sandwich

Samsung przy okazji ogłoszenia planów aktualizacji smartfonów Galaxy S w wybranych krajach do systemu Android Ice Cream Sandwich podzielił się bardzo ciekawą informacją: koreański gigant usprawnił działanie odblokowywania telefonu za pomocą twarzy. Standardowy Android 4.0, jeśli zobaczy w obiektywie kamery internetowej twarz swojego właściciela, odblokuje telefon. Niestety, funkcję tę lepiej wyłączyć, gdyż łatwo ją oszukać pokazując kamerze zdjęcie posiadacza smartfonu. Samsung wprowadził dodatkowe zabezpieczenie: osoba w obiektywie musi… mrugnąć oczami. Prosty, banalny sposób na rozróżnienie zdjęcia od właściwej osoby. Brawo!

Źródło: Phone Arena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.