Twórca legendarnego Digg będzie pracował w Google

Według informacji, do których dotarła redakcja All Things Digital, Rose otrzymał posadę w Google'u. Zainteresowane strony nie komentują tych doniesień.
Kevin Rose
Kevin Rose

Niedawno Internet obiegły nieco dziwne wieści: aplikacja Oink firmy Milk, należącej do Kevina Rose’a, nie będzie już rozwijana. Teraz już wiemy dlaczego: Google najął Rose’a i część personelu Milka. Nie kupuje jednak samej firmy.

Kevin Rose wsławił się portalem Digg, który został uruchomiony w 2004 roku. Szybko stał się jedną z najpopularniejszych portali w Internecie i stworzył nowy rodzaj witryn, czyli social news. Google chciał kupić Digga w 2008 roku, ale strony nie doszły do porozumienia.

W 2010 roku Digg zadebiutował w zupełnie nowym layoucie, który zdecydowanie nie spodobał się użytkownikom, co spowodowało drastyczny spadek ruchu i migrację do Reddita. W 2011 roku Rose opuścił Digga, by stworzyć Milk.

Źródło: AllThingsD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.