Tymczasem w USA: iPhone dogania wszystkie Androidy!?

iPhone już od dawna sprzedaje się lepiej, niż jakikolwiek inny model telefonu. Teraz zbliża się do momentu, w którym prześcignie cały ekosystem konkurencji!
Sprzedaż smartfonów w USA

Sprzedaż smartfonów w USA

Według badań Nielsena, przeprowadzonych na rynku amerykańskim, prawie połowa (49,7 procent) posiadaczy telefonów komórkowych posiada smartfony. Jak się okazuje, Apple jest tu absolutną potęgą. Nie tylko kontroluje znacznie więcej rynku, niż jakikolwiek inny model telefonu. Jak się okazuje, wkrótce może przegonić wszystkie telefony z Androidem razem wzięte! Te bowiem odpowiedzialne są za 48 procent rynku smartfonów. Ale tendencja, co widać na powyższym wykresie, jest korzystniejsza dla Apple’a.

iPhone w tym momencie to „tylko” 32 procent rynku, ale sprzedaje się dużo szybciej, niż konkurencja. W okresie grudzień 2011 –luty 2012 48 procent Amerykanów kupiło któryś ze smartfonów z Androidem, zaś 43 procent iPhone’a. Według analiz Nielsena, wkrótce smartfon Apple’a będzie chętniej wybierany, niż wszystkie telefony konkurencji razem wzięte. Wow…

0
Źródło: Apple 2.0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.