W Gdańsku zmierzą się roboty

Organizatorami konkursu są Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku oraz Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych. Szczegóły dotyczące konkursu zamieszczono na stronie http://roboty.zsl.gda.pl.
Robo Lions Arena

Robo Lions Arena

Roboty zaprojektowane przez uczestników Konkursu będą miały za zadanie pierwsze przejechać po czarnej, przerywanej linii. Uczestnicy do końca nie będą znali wyglądu planszy – w opisie zadania podane są tylko możliwe do wystąpienia na planszy przeszkody i zakręty. w drugim zadaniu robot będzie poruszał się po labiryncie pokonując wzniesienia, schody, robot musi także uruchomić zapadnie i przewieść sześcian na zadane miejsce.

Obecnie do Konkursu zgłosiło się 15 drużyn ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Organizatorzy zapraszają wszystkich pasjonatów robotyki, a w szczególności miłośników budowy i programowania robotów Lego ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie. W tegorocznej edycji będzie również prowadzona odrębna klasyfikacja w kategorii OPEN dla robotów programowanych w Microsoft Robotics Developer Studio. Zapraszamy zatem również miłośników programowania w C#.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.