W Gdańsku zmierzą się roboty

21 marca 2012 r. w Zespole Szkół Łączności w Gdańsku odbędzie się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Budowy i Programowania Robotów Lego Mindstorms NXT: RoboLionsArena 2012.

Robo Lions Arena

Robo Lions Arena

Roboty zaprojektowane przez uczestników Konkursu będą miały za zadanie pierwsze przejechać po czarnej, przerywanej linii. Uczestnicy do końca nie będą znali wyglądu planszy – w opisie zadania podane są tylko możliwe do wystąpienia na planszy przeszkody i zakręty. w drugim zadaniu robot będzie poruszał się po labiryncie pokonując wzniesienia, schody, robot musi także uruchomić zapadnie i przewieść sześcian na zadane miejsce.

Obecnie do Konkursu zgłosiło się 15 drużyn ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Organizatorzy zapraszają wszystkich pasjonatów robotyki, a w szczególności miłośników budowy i programowania robotów Lego ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie. W tegorocznej edycji będzie również prowadzona odrębna klasyfikacja w kategorii OPEN dla robotów programowanych w Microsoft Robotics Developer Studio. Zapraszamy zatem również miłośników programowania w C#.