WD finalizuje przejęcie Hitachi Global Storage

Firma Western Digital poinformowała o pomyślnym zakończeniu przejęcia firmy Viviti Technologies, dawniej Hitachi Global Storage Technologies.
Hitachi już oficjalnie w rękach WD

Hitachi już oficjalnie w rękach WD

Dział pamięci masowych Hitachi z dniem 8 marca 2012 r. stał się własnością WD za sumę 3,9 miliarda dolarów w gotówce i 25 milionów udziałów w akcjach zwykłych WDC o wartości ok 0,9 miliarda dolarów. W wyniku tej transakcji firma Hitachi posiada obecnie 10 procent udziałów w akcjach WD pozostających w obrocie rynkowym, a tym samym ma prawo do umieszczenia dwóch osób w zarządzie firmy WD.

Podmioty WD Technologies (WD) i HGST będą funkcjonować jako spółki zależne należące w całości do firmy WD. Łączny dochód obu tych spółek w 2011 r. wynosił 15 miliardów USD. John Coyne, obecny dyrektor generalny, pozostanie na czele nowej firmy WD, natomiast Steve Milligan będzie pełnić funkcję prezesa. Stanowiska dyrektorów generalnych ds. operacyjnych i finansowych obejmą odpowiednio Tim Leyden i Wolfgang Nickl.

0
Źródło: Western Digital
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.