Windows 8 znacznie wydajniejszy od Windows 7

Windows 8 to nie tylko rewolucja w interfejsie. To również mocno zoptymalizowany kod systemu, co wykazują pierwsze testy.
Microsoft Windows 8 CP

Microsoft Windows 8 CP

Koledzy z redakcji PCWorld sprawdzili który system działa lepiej: wersja rozwojowa Windows 8 (Consumer Preview), czy Windows 7. Przeprowadzono serię testów na benchmarku WorldBench 8. Platformą testową był komputer z 3,3-gigahercowym procesorem Intel Core i5-2500K, 8 GB pamięci RAM DDR3, terabajtowym dyskiem twardym i kartą graficzną GeForce GTX 560 Ti.

Według testów, Windows 8 CP okazał się o 14 procent wydajniejszy od Windows 7. Pokonał swojego poprzednika we wszystkich możliwych testach… poza jednym. A przypominamy, że to wersja rozwojowa, prace nad systemem wciąż trwają. Przegrał tylko w jednym teście: Office Productivity Benchmark wykazał, ze Windows 7 w tej kategorii jest wydajniejszy o osiem procent.

0
Źródło: PCWorld
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.