Acer H6500 – małe wymiary i Full HD

Wyjątkowo mały i lekki projektor o rozdzielczości Full HD (1920×1080) wykorzystujący technologię DLP. Niski kontrast i przeciętna jasność obrazu. W trybie normalnym wentylator chłodzący lampę pracuje zdecydowanie zbyt głośno.

Projektor Acer H6500 wykorzystujący technologię DLP wyświetla obraz o rozdzielczości nominalnej 1920×1080 pikseli (Full HD). Deklarowana przez producenta jasność wynosi 2100 ANSI lumenów, a współczynnik kontrastu 10000:1. Lampa wystarcza na ok. 5000 godzin w trybie econo i ok. 3500 godzin w trybie normalnym. Zestaw złączy obejmuje m.in. dwa wejścia HDMI, wejście D-Sub, komponentowe i kompozytowe. W tym modelu zrezygnowano z wbudowanego głośnika. W komplecie znajduje się kabel D-Sub oraz torba, element znany raczej z projektorów biznesowych.

Obraz wyświetlany przez rzutnik Acera charakteryzuje niski współczynnik kontrastu.

Obraz wyświetlany przez rzutnik Acera charakteryzuje niski współczynnik kontrastu.

Projektor ma wyjątkowo małe wymiary jak na model przeznaczony do kina domowego, w dodatku o rozdzielczości Full HD i waży jedynie 2,5 kg. Wiąże się z tym niestety konieczność zastosowania niewielkiego, szybkoobrotowego wentylatora, który jest zdecydowanie zbyt w głośny w trybie normalnym. Na szczęście w trybie ekonomicznym poziom hałasu ma już bardziej akceptowalną wartość.

Przeciętna jasność projektora Acer w zupełności wystarczy podczas wyświetlania filmów.

Przeciętna jasność projektora Acer w zupełności wystarczy podczas wyświetlania filmów.

Dostępne w wielu językach, w tym polskim, menu ekranowe jest przejrzyste i poruszanie się po nim nie sprawia problemów. Oprócz najczęściej spotykanych ustawień można w nim znaleźć regulację składowych CMY, a nie tylko RGB, korekcję koloru skóry, funkcję PIP (obraz w obrazie), wyłącznik czasowy (timer) oraz korekcję koloru ekranu (ściany). Użytkownik ma do dyspozycji siedem predefiniowanych profili ustawień oraz możliwość wybrania jednej z trzech wartości temperatury kolorów. Wyświetlany obraz może mieć przekątną od 38″ do 301″, gdy projektor jest ustawiony w odległości odpowiednio od 1,5 m do 10 m od ekranu. Maksymalna wartość zoomu optycznego wynosi 1,2x, zaś współczynnik odległości projekcji (throw ratio) waha się od 1,5:1 do 1,8:1. Na poręcznym pilocie zdalnego sterowania znajduje się charakterystyczny zielony klawisz z białą literą „e”, znany z innych modeli projektorów Acer. Można do niego przypisać jedną z trzech funkcji: eView Management, eTimer Management, ePower Management. Pozwalają one na szybki dostęp do określonych opcji bez konieczności wyszukiwania ich w strukturze menu ekranowego.

Projektor Acer jest zbyt głośny w trybie normalnym.

Projektor Acer jest zbyt głośny w trybie normalnym.

Obraz wyświetlany przez ten model charakteryzuje się raczej niską jakością. Zmierzony współczynnik kontrastu jest niski (kontrast on/off wynosi 255:1, zaś kontrast ANSI 124:1), natomiast jasność osiąga przeciętną wartość (średnio 642 ANSI lm). Dość słabo prezentuje się równomierność oświetlenia ekranu (nieco ponad 88%). W trakcie wyświetlania filmów w niektórych scenach można zauważyć tzw. efekt tęczy, jedną z najpoważniejszych wad projektorów DLP.

Jest to najmniejszy i najlżejszy spośród projektorów Full HD, jakie testowaliśmy. Niestety nie przypadł nam zbytnio do gustu, głównie z powodu niskiego kontrastu i głośnej pracy wentylatora.

Marek Grzybowski

9
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.