Agencje PR skarżą się na „nierzetelność” Wikipedii

Według przeprowadzonej przez PRSA ankiety, większość artykułów w Wikipedii dotyczących konkretnych firm zawiera błędy merytoryczne.
Wikipedia - prawdziwy fenomen Internetu

Wikipedia – prawdziwy fenomen Internetu

Badanie zostało przeprowadzone przez Public Relations Society of America. Według niego, 60 procent artykułów dotyczących konkretnych firm zawiera nieprawdziwe informacje. Badanie oparto na ankiecie przeprowadzonej na 1284 pracownikach działów PR, którzy reprezentują firmy opisywane w Wikipedii. Dodatkowo, 25 procent tych pracowników nie miało pojęcia o istnieniu strony ich firmy w „otwartej encyklopedii”.

Regulamin Wikipedii nie pozwala pracownikom PR na tworzenie lub modyfikowanie informacji o firmach, które reprezentują. Oznacza to, że muszą się oni zwracać do władz portalu o naniesienie stosownych korekt. Według 40 procent ankietowanych, poprawki od momentu zgłoszenia są wprowadzane dopiero po kilku dniach. 12 procent stwierdziło, że po kilku tygodniach. 24 procent nie doczekało się naniesienia korekty.

Czy to czas na zmiany w polityce Wikipedii? A może pracownicy PR skarżą się na „niewygodną prawdę”? Tego, niestety, raport nie uwzględnia.

0
Źródło: The Public Relations Society of America
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.