„Amazon, Microsoft, jak czysta jest wasza chmura?”

Zdaniem raportu Greenpeace, wiele firm zajmujących się przetwarzaniem w chmurze, w tym Amazon i Microsoft, robią zbyt mało, by jak najefektywniej wykorzystać odnawialne źródła energii.
Greenpeace

Greenpeace

Greenpeace nie tak dawno opublikował raport, który nie był zbyt przychylny Amazonowi i Microsoftowi. Dziś aktywiści postanowili zwrócić na siebie uwagę nietypową akcją. Dwóch przedstawicieli Greenpeace zawiesiło na wieżowcu Amazona w Seattle gigantyczny baner, widoczny również z okien biura Microsoftu, na którym umieszczone są logotypy obu gigantów i pytanie „Jak czysta jest twoja chmura?”.

Amazon i Microsoft zatrudniają jednych z najinteligentniejszych inżynierów w branży, odpowiedzialnych za jedne z najważniejszych innowacji. Mają potencjał, by zasilać swoją chmurę zieloną, odnawialna energią, ale są w tym daleko w tyle, porównując ich do Google’a, Facebooka czy Yahoo — czytamy w oświadczeniu Casey’a Harrella, analityka pracującego dla Greenpeace.

0
Źródło: Greenpeace
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.