EA zwolni aż tysiąc pracowników?

Wydawać by się mogło, że taki giganci jak Electronic Arts mogą się śmiać z kryzysu. W końcu gry tej korporacji schodzą jak cieple bułeczki, a czołowe serie sygnowane znaczkiem EA trafią do sklepów niemal z częstotliwością strzału z karabinu maszynowego. Tymczasem wygląda na to, że ten gigant ma spore problemy i szykuje się do ogromnych zwolnień!

Okazuje się, że problem tkwi podobno w zbyt dużych wydatkach i przeinwestowaniu ostatnich, głównych projektów EA, czyli nowego Battlefield 3 i Old Republic. Oba te tytuły sprzedały się wprawdzie rewelacyjnie, ale wygląda na to, że jednak nieco za słabo jak na tak wielkie budżety. Podobno sama akcja reklamowa Bf 3 kosztowała – bagatela – 30 milionów dolarów! Mimo tego tytuł ten jest ciągle daleko w tyle za konkurencyjnym Modern Warfare 3, którego produkcja kosztowała jednak nieporównywalnie mniej. Teraz EA musi ciąć koszta i pracę stracić może nawet tysiąc osób i to z głównych studiów developerskich. Miejmy nadzieję, że nie odbije się to na kolejnych grach tworzonych przez tą firmę…

0
Źródło: Gambler
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.