Facebook ponownie w sądzie

Do sądu wpłynął pozew zbiorowy, w którym oskarża się Facebooka o niedostateczne zabezpieczenie systemu mikropłatności przed nieletnimi.
Facebook łatwym celem

Facebook łatwym celem

Pozew, który ma charakter zbiorowy, został złożony przez Glynnis Bohannon z Arizony. Twierdzi ona, ze jej nieletni syn mógł kupować Credits (wirtualna waluta na Facebooku), by dokupować dodatkowe treści do różnych facebookowych gier.

Regulamin Facebooka zabrania nieletnim korzystania z Facebook Credits, może to robić wyłącznie pod nadzorem rodzica lub opiekuna. Bohannon twierdzi jednak, że jej syn nie miał pojęcia, że wydaje prawdziwe pieniądze z karty kredytowej matki. Bohannon domaga się zwrotu pieniędzy wszystkim osobom, które zostały poszkodowane przez Facebooka.

Uważamy pozew za bezpodstawny i będziemy się przed nim bronić — oświadczył Facebook, który pobiera 30-procentową prowizję od każdej transakcji zawartej za pośrednictwem Credits.

0
Źródło: paidContent
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.