HTC i wielki spadek zysków

HTC ogłosił, że w pierwszym kwartale bieżącego roku jego zyski wyniosły 148 milionów dolarów, czyli aż o 70 procent mniej, niż w tym samym kwartale w ubiegłym roku. Przychody zmalały o 35 procent
Klienci wolą Samsungi i Apple

Klienci wolą Samsungi i Apple

To już drugi kwartał z rzędu, w którym HTC odnotowuje znaczny spadek zysków: w ubiegłym spadły one o 25 procent, co wymusiło na firmie rezygnację z tworzenia niektórych modeli telefonów.

Najnowsza propozycja HTC do smartfon One X, potężne urządzenie z systemem Android Ice Cream Sandwich i wielordzeniowym procesorem Tegra 3 oraz Titan II z Windows Phone Mango.

Samsung z kolei nieoficjalnie ogłosił, że jego zyski podwoiły się za pierwszy kwartał, osiągając zawrotną kwotę 5,12 miliarda dolarów, czyli o 96,6 procent lepiej, niż rok temu. Oficjalny raport ma pojawić się jeszcze w tym miesiącu. Szczególny sukces tej firmy to smartfon Galaxy S II.

0
Źródło: PCMag.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.