HTC: Użytkownicy wolą cienkie smartfony od mocnych baterii

Wiceprezes firmy HTC, Bjorn Kilburn powiedział, że badania prowadzone w ostatnim roku wykazały, iż klienci preferują cienkie smartfony zamiast dobrych baterii.

Z tego powodu wszystkie plany smartfonów HTC z bateriami o pojemności 3000 mAh zostały usunięte.

Co ciekawe Motorola ma w tej kwestii odmienne zdanie. Wprowadziła na rynek ultra cienki model Droid RAZR i jednocześnie obok tego modelu pojawi się RAZR Maxx, grubszy i wyposażony w baterię 3300 mAh. HTC poszło swoją drogą wprowadzając dwa modele z serii One. Jeden oznaczony symbolem X z baterią o pojemności 1850 mAh, drugi z literą S – 1650 mAh. Za to oba modele są dosyć smukłe.

Bjorn Kilburn twierdzi, że pojemność baterii jest istotna, ale prace są skoncentrowane nowych technologiach baterii, które wciąż rozwijają się bardzo powoli i lepszym zarządzaniu energią. Warto też pamiętać, że gdy porównamy podobne telefony Samsunga i HTC, ten drugi zawsze ma minimalnie mniejszą pojemność baterii.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.