IBM PureSystems – nowa era IT?

Oferta systemów eksperckich IBM PureSystems łączy infrastrukturę IT z efektywnym zarządzaniem usługami i wbudowaną wiedzą specjalistyczną.
IBM rewolucjonizuje sposób zarządzania infrastrukturą IT

IBM rewolucjonizuje sposób zarządzania infrastrukturą IT

Rodzina zintegrowanych systemów eksperckich IBM o nazwie PureSystems jest wynikiem inwestycji firmy w badania i rozwój rzędu 2 mld USD, a także przejęć na rynku dokonanych

w ciągu ostatnich czterech lat. Ten przełomowy projekt ma na celu integrację wszystkich elementów współczesnych rozwiązań IT, zarówno fizycznych, jak i zwirtualizowanych. Nowa rodzina systemów oferuje klientom możliwość odejścia od obecnego modelu zarządzania środowiskiem IT, w którym jego liczne i różnorodne elementy wymagają znaczących nakładów na ich uruchomienie i utrzymanie.

IBM

PureFlex System

integruje serwery, pamięci masowe, elementy sieciowe oraz kompleksowe oprogramowanie do zarządzania w jeden w pełni zautomatyzowany, bezpieczny oraz prosty w obsłudze system..

IBM

PureApplication System

umożliwia szybkie wdrożenie i efektywne wykorzystywanie wzorców biznesowych oraz doświadczeń IBM i dostawców rozwiązań w obszarach procesów typowych dla danej branży.

Dziś podstawowym wyzwaniem firm na świecie jest konieczność przeznaczania ponad 70% środków budżetu IT na zarządzanie infrastrukturą IT, co skutkuje brakiem środków finansowych na inwestycje w innowacje. Dwie trzecie biznesowych projektów informatycznych przekracza zaplanowany budżet oraz jest opóźnione w stosunku do inicjalnego harmonogramu. Według ostatnich badań IBM tylko jeden na pięć działów IT jest w stanie poświęcić większą część swojego budżetu na innowacje.

Ostatnie analizy pokazują, że czas, wysiłek oraz umiejętności konieczne do przygotowania specyfikacji, zamówienia oraz wdrożenia infrastruktury dla przeciętnej aplikacji internetowej, zajmuje obecnie ponad 6 miesięcy. Przy zastosowaniu IBM PureSystems to samo zadanie można wykonać w terminie krótszym niż 10 dni. Powodem jest wbudowana w system specjalistyczna wiedza ekspercka, pełna integracja serwerów, pamięci masowej oraz elementów sieciowych umożliwiające lepsze zarządzania infrastrukturą IT. Dzieję się tak także dzięki dostrojeniu zasobów sprzętowo-środowiskowych, aplikacji biznesowej, oprogramowania klasy middleware oraz modelowi przetwarzania danych w chmurze.

Dostępność

Pierwsze dwa modele z rodziny PureSystems (wyposażone w procesory POWER7 oraz Intel) – PureFlex System oraz PureApplication System będą dostępne dla klientów odpowiednio 21 maja oraz 31 lipca 2012.

Więcej o nowym systemie Big Blue możecie dowiedzieć się odwiedzając tę stronę.

Źródło: IBM
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.