Intel: Rewolucja w wyświetlaczach w 2013 roku

Jeżeli właśnie kupiłeś okazyjnie świetny, duży ekran o rozdzielczości Full HD i myślisz, że będziesz się nim cieszył całe lata - mamy złą wiadomość.

Nowe matryce, które wywołają u ciebie silne poczucie niższości, będą dostępne już za rok. Tak przynajmniej twierdzi firma Intel.

Poniższa grafika pokazuje, że już od przyszłego roku urządzenia 11-15 cali będą miały gęstość pikseli na poziomie 250 PPI. Ekrany 21 cali – 220 PPI. Im większe matryce, tym niższa gęstość, bo przeważnie znajdują się dalej od oka. Dla porównania iPhone 4 ma 326 PPI, a pojedyncze piksele są niewidoczne dla ludzkiego oka.

Nowe ekrany będą wymagały mocniejszych układów graficznych. Intel twierdzi, że takie rozwiązania są już dostępne, choć wciąż mają dwa problemy – koszty i zużycie energii. Pomimo tego Intel w nowych lepszych, wyraźniejszych ekranach upatruje główny nurt rozwoju sprzętu komputerowego.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.