Konsola Steam Box to chyba jednak nie plotka

Po Sieci krążą plotki o nowej konsoli do gier, Steam Box, która miałaby być stworzona przez firmę Valve. Konsola miała zostać zaprezentowana na tegorocznych targach E3. Valve dementuje ją... częściowo.
Konsola do obsługi gier ze Steama? Tak!

Konsola do obsługi gier ze Steama? Tak!

Valve zareagował na plotki dotyczące Steam Boxa. Nie zaprzeczył jednak prac nad nią. Oświadczył tylko, że „nie pokaże żadnego nowego sprzętu na tegorocznych targach E3”. To jednak nie koniec niedomówień, sugerujących, że Steam Box nie jest produktem czyjejś wybujałej wyobraźni. Studio oferuje bowiem posady dla osób, które pomogą „tworzyć sprzęt, który jeszcze bardziej polepszy doświadczenia z grami oferowanymi przez Valve”, a praca ma polegać na „projektowaniu sprzętu, budowaniu prototypów, testowaniu i produkcji”. Mają to nie być „myszki i gamepady, a zupełnie nowe doświadczenia”.

Ruch Valve jest bardzo ciekawy. To wyjątkowo mocny gracz na rynku gier dla Windows dzięki platformie Steam. Jednak czy to wystarczy, by nawiązać walkę z Microsoftem, Sony i Nintendo?

0
Źródło: Neogamr
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.