Miażdżąca krytyka Gears of War od współtwórcy Dead Space

To chyba pierwszy przypadek w historii, kiedy to autor scenariuszy do gier jednego wydawcy mocno krytykuje swojego konkurenta.
Jest aż tak źle?

Jest aż tak źle?

Chuck Beaver, znakomity scenarzysta, jest odpowiedzialny za takie tytuły, jak Dead Space czy gamingowe adaptacje przygód Jamesa Bonda. Ma też dużo ciepłych słów dla niektórych swoich konkurentów. Jest jednak taka gra, która z punktu widzenia fabuły, jest jego zdaniem beznadziejna. Przynajmniej dodaje skromnie, że Dead Space jest niewiele lepszy.

Fabuła może popsuć grę osobom, które się ową fabułą interesują, więc rożnie z tym bywa. Na przykład, Gears of War to okropna obraza dla pryncypiów tworzenia scenariusza. A wielu osobom to nie przeszkadza. To dosłownie najgorszy scenariusz w historii gier wideo, a i tak nie wpływa to źle na grę. Z drugiej jednaj strony, mamy serię Portal, która według mnie, zdobyła sukces zarówno dzięki błyskotliwemu scenariuszowi, jak i niesamowitym projektem poziomów w grze — mówi Beaver.

Zgadzacie się z jego opinią?

0
Źródło: Neogamr
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.