Microsoft przestraszył się Motoroli i Google’a

Trwa batalia patentowa między Microsoftem a przejmowaną przez Google'a Motorolą. Ta utrzymuje, że Microsoft powinien płacić jej za patenty za wykorzystywanie w jego produktach łączności Wi-Fi i kodeku H.264. Microsoft nie zgadza się na wysokość opłat, więc afera trwa w najlepsze.
Ciekawe co z tego wyniknie...

Ciekawe co z tego wyniknie…

Microsoft przeczuwa, że wygrana z Motorolą nie jest pewna. Ma wiele asów w rękawie, w tym umowę FRAND, według której opłaty za patenty dotyczące standardów (takich jak Wi-Fi czy wideo w HTML5) powinny być minimalne i równe dla wszystkich zainteresowanych. Na wszelki wypadek jednak wycofuje się z Niemiec. A konkretnie, przenosi swoje europejskie centrum dystrybucyjne do Holandii.

Motorola domaga się 22,5 dolara za każdy laptop sprzedawany z systemem Windows. Microsoft, jak twierdzi, jest chętny do płacenia opłat za patenty Motoroli, natomiast jego zdaniem cena za te patenty jest niesprawiedliwie zawyżona.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.