Na open-source i Linuksie można zarobić. I to jak!

Według fiskalnego sprawozdania rocznego, Red Hat to pierwsza firma, której dochody przekroczyły miliard dolarów. Całkiem nieźle, jak na "darmowe" oprogramowanie.
Red Hat

Red Hat

Red Hat zamknął 29 lutego swój rok fiskalny, w którym dochody przekroczyły 1,13 miliarda dolarów. Największa część (952 milionów dolarów) pochodzi z usług gwarancyjnych, wsparcia technicznego, konsultacji i szkoleń.

To osiągnięcie raz na zawsze pozwala zapomnieć o fałszywej teorii, że na open source nie można zarobić. Red Hat pracował bardzo ciężko i w inteligentny sposób, by za pomocą open souce zarobić miliard dolarów — komentuje Jim Zemlin, dyrektor wykonawczy Linux Foundation.

Red Hat został niegdyś nazwany „rakiem” przez Steve’a Ballmera, CEO Microsoftu. Bill Gates z kolei nigdy nie uznawał Linuxa za konkurenta, twierdząc, że to produkt dla studentów i hobbystów.

0
Źródło: Red Hat
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.